Lottiefiles Field (1.1.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Name
tr: İsim

en: Background
tr: Arkaplan

en: Add
tr: Ekle

en: Mode
tr: Kip

en: Width
tr: Genişlik

en: Loop
tr: Döngü

en: Controls
tr: Denetimler

en: Selector
tr: Seçici

en: Reference
tr: Kaynak

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: The directory %directory does not exist.
tr: %directory dizini bulunamadı.

en: About
tr: Hakkında

en: The directory %directory is not writable.
tr: %directory dizini yazılabilir değil.

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
tr: Büyük olasılıkla bir izin sorunu nedeniyle, bu dizini oluşturma otomatik girişimi başarısız oldu. Kuruluma devam etmek için, dizini oluşturun ve dizinin izinlerini manuel olarak değiştirin ya da kurulum programının bunu otomatik olarak oluşturma izni bulunduğundan emin olun. Daha fazla bilgi için INSTALL.txt dosyasına ya da <a href=":handbook_url">çevrimiçi elkitabına</a> bakın.
