Lottiefiles Field (1.1.1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Name
fr: Nom

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Add
fr: Ajouter

en: Width
fr: Largeur

en: Loop
fr: Boucle

en: Controls
fr: Contrôles

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Reference
fr: Référence

en: Player settings
fr: Paramètres du lecteur

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: The directory %directory does not exist.
fr: Le répertoire %directory n'existe pas.

en: About
fr: À propos

en: Speed
fr: Vitesse

en: Hover
fr: Survol

en: The directory %directory is not writable.
fr: Le répertoire %directory n'est pas accessible en écriture.

en: Field types
fr: Types de champs

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
fr: Une tentative automatisée de création de ce répertoire a échoué, probablement en raison d'un problème de droits. Pour procéder à l'installation, créez le répertoire et modifiez ses autorisations manuellement ou faîtes en sorte que le programme d'installation dispose des droits pour la création automatique. Pour plus d'informations, consultez INSTALL.txt ou <a href=":handbook_url">le manuel en ligne</a>.
