Lottiefiles Field (1.1.1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Name
it: Nome

en: Background
it: Sfondo

en: Add
it: Aggiungi

en: Mode
it: Modalità

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Loop
it: Iterazione

en: Controls
it: Controlli

en: Selector
it: Selettore

en: Reference
it: Riferimento

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: The directory %directory does not exist.
it: La cartella %directory non esiste.

en: About
it: Informazioni

en: Speed
it: Velocità

en: The directory %directory is not writable.
it: La directory %directory non è accessibile in scrittura.

en: Field types
it: Tipi di campo

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
it: Un tentativo automatico di creare questa cartella non è riuscito, probabilmente a causa di un problema di autorizzazioni. Per procedere con l'installazione, creare la cartella e modificare i permessi manualmente o in modo che l'installer abbia i permessi per crearla automaticamente. Per ulteriori informazioni, si veda il file INSTALL.txt o il <a href=":handbook_url">manuale on-line</a>.
