Lottiefiles Field (1.1.5) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Name
nl: Naam

en: Background
nl: Achtergrond

en: Add
nl: Toevoegen

en: Mode
nl: Modus

en: Normal
nl: Normaal

en: Width
nl: Breedte

en: Loop
nl: Lus

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: Reference
nl: Referentie

en: Player settings
nl: Speler-instellingen

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: The directory %directory does not exist.
nl: De map %directory bestaat niet.

en: About
nl: Over

en: Speed
nl: Snelheid

en: Hover
nl: Zweven

en: The directory %directory is not writable.
nl: Map %directory is niet schrijfbaar.

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
nl: Handmatig ingevoerde paden moeten beginnen met /, ? of #.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
nl: Het automatisch aanmaken van deze map is mislukt, waarschijnlijk door een probleem met bestandsrechten. Maak de map handmatig aan met de juiste bestandsrechten, of zorg dat het installatieprogramma de rechten krijgt om de map automatisch aan te maken. Zie voor meer informatie het bestand INSTALL.txt of het <a href=":handbook_url">online handboek</a>.
