Lottiefiles Field (1.1.7) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Name
ru: Название

en: Background
ru: Фон

en: Add
ru: Добавить

en: Mode
ru: Режим

en: Normal
ru: Нормальный

en: Width
ru: Ширина

en: Loop
ru: Цикл

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Selector
ru: Селектор

en: Reference
ru: Связь

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: The directory %directory does not exist.
ru: Каталог %directory не существует.

en: About
ru: Информация

en: Speed
ru: Скорость

en: The directory %directory is not writable.
ru: Каталог %directory недоступен для записи.

en: Field types
ru: Типы полей

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ru: Вручную введённые пути должны начинаться с /, ? или #.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ru: Не удалось создать этот каталог в автоматическом режиме, возможно из-за настроек прав доступа. Для продолжения установки, пожалуйста, или создайте каталог и выставьте ему права доступа вручную, или убедитесь, что установщик имеет права на создание этого каталога. Более подробная информация доступна в INSTALL.txt или в <a href=":handbook_url">онлайн документации</a>.
