Lottiefiles Field (3.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Add
hi: जोड़ें

en: Count
hi: गुणांक

en: Mode
hi: प्रकार

en: Normal
hi: सामान्य

en: Width
hi: चौड़ाई

en: General
hi: सामान्य

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: The directory %directory does not exist.
hi: निर्देशिका %directory अस्तितव में नही है|

en: About
hi: के बारे में

en: Direction
hi: दिशा
