Lunr search (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Delete
fr: Supprimer

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Attributes
fr: Attributs

en: Sort by
fr: Trier par

en: No results found
fr: Aucun résultat trouvé

en: Authentication
fr: Authentification

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Results per page
fr: Résultats par page

en: Any
fr: Tout

en: Row
fr: Ligne

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Path settings
fr: Paramètres de chemin

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Master
fr: Principal

en: Raw output
fr: Sortie brute

en: You have no fields. Add some to your view.
fr: Vous n'avez aucun champ. Ajoutez-en à votre vue.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
fr: Le nom système doit contenir uniquement des lettres, des nombres, des tirets et des tirets bas.

en: All field aliases must be unique
fr: Tous les alias de champ doivent être uniques

en: Alias for @id
fr: Alias pour @id

en: Raw output for @id
fr: Rendu brut pour @id

en: Field row
fr: Rangée du champ

en: Alias for ID
fr: Alias pour l'ID

en: Raw output for ID
fr: Rendu brut pour l'identifiant (ID)

en: Serialized output format
fr: Format de rendu sérialisé

en: Display field
fr: Afficher le champ

en: Path is empty.
fr: Le chemin est vide.

en: - Select a view -
fr: - Sélectionner une vue -

en: Authentication Provider
fr: Fournisseur d'authentification
