Lunr search (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Options
ro: Opțiuni

en: Desc
ro: Descendent

en: Attributes
ro: Atribute

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authentication
ro: Autentificare

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Any
ro: Orice

en: Row
ro: Rând

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Path settings
ro: Setări cale

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Raw output
ro: Ieșire neprelucrată

en: You have no fields. Add some to your view.
ro: Nu aveți nici un câmp. Adăugați câteva vizualizării dumneavoastră.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ro: Numele lizibil de către mașină trebuie să conțină doar litere, numere, liniuțe și liniuțe jos.

en: All field aliases must be unique
ro: Toate alias-urile de câmp trebuie să fie unice

en: Alias for @id
ro: Alias pentru @id

en: Raw output for @id
ro: Ieșire neprelucrată pentru @id

en: Field row
ro: Rândul câmpului

en: Alias for ID
ro: Alias pentru ID

en: Raw output for ID
ro: Ieșire neprelucrată pentru ID

en: Serialized output format
ro: Format de ieșire serializat

en: Path is empty.
ro: Calea este goală.

en: Authentication Provider
ro: Furnizor autentificare
