Lunr search (8.x-1.0) - en to os translation catalogue (8 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Search
os: Агуырд

en: Reset
os: Раздæрау

en: Field
os: Быдыр

en: Label
os: Нысан

en: View
os: Фенд

en: Path
os: Фæндаг
