Lunr search (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Options
tr: Seçenekler

en: Desc
tr: Azalan

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Index
tr: Dizin

en: Alias
tr: Takma ad

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Any
tr: Herhangi

en: Row
tr: Satır

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Path settings
tr: Yol ayarları

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Raw output
tr: İşlenmemiş çıktı

en: You have no fields. Add some to your view.
tr: Alanınız yok. Görünümünüze alan ekleyin.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
tr: Makine tarafından okunabilir ad yalnızca harf, rakam, tire ve alt çizgi içermelidir.

en: All field aliases must be unique
tr: Tüm alan diğer adları benzersiz olmalıdır

en: Alias for @id
tr: @id için diğer ad

en: Raw output for @id
tr: @id için işlenmemiş çıktı

en: Authentication Provider
tr: Kimlik Doğrulama Sağlayıcı
