Lunr exposed filters (1.0.3) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Field
pt: Campo

en: Display
pt: Exibição

en: Filter
pt: Filtrar

en: Filters
pt: Filtros

en: Index
pt: Índice

en: Alias
pt: Apelido

en: Path settings
pt: Configurações do endereço

en: Raw output
pt: Saída bruta

en: You have no fields. Add some to your view.
pt: Você não tem nenhum campo. Inclua alguns em sua view.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
pt: O nome de máquina deve conter somente letras, números, traços e sublinhados.

en: All field aliases must be unique
pt: Todos os apelidos de campos devem ser exclusivos

en: Alias for @id
pt: Apelido para @id

en: Raw output for @id
pt: Saída bruta para @id
