Lunr exposed filters (1.0.4) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Field
ja: フィールド

en: Display
ja: 表示

en: Filter
ja: フィルター

en: Filters
ja: フィルター

en: Index
ja: インデックス

en: Alias
ja: エイリアス

en: Path settings
ja: パス設定

en: Raw output
ja: 未加工の出力

en: You have no fields. Add some to your view.
ja: フィールドがありません。ビューに追加してください。

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ja: システム内部名称には、半角英数字とハイフン、アンダースコアのみ利用できます。

en: All field aliases must be unique
ja: すべてのフィールドエイリアスはユニークでなければなりません

en: Alias for @id
ja: @id のエイリアス

en: Raw output for @id
ja: @idの未加工の出力
