Lunr exposed filters (1.1.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Field
it: Campo

en: Display
it: Visualizzazione

en: Filter
it: Filtra

en: Filters
it: Filtri

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Index
it: Indice

en: Path settings
it: Impostazioni percorso

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Raw output
it: Output non elaborato

en: You have no fields. Add some to your view.
it: Non ci sono campi. Aggiungine alcuni alla vista.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
it: Il nome ad uso interno deve contenere solo lettere, numeri, trattini ed underscore.

en: All field aliases must be unique
it: Tutti gli alias dei campi devono essere univoci

en: Alias for @id
it: Alias per @id

en: Raw output for @id
it: Output non elaborato per @id
