Lunr exposed filters (1.1.1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Display
pt: Mostrar

en: Filter
pt: Filtro

en: Filters
pt: Filtros

en: No results found
pt: Sem resultados encontrados

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Index
pt: Índice

en: Alias
pt: URL alternativo

en: Path settings
pt: Definições do caminho

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Raw output
pt: Output sem formatação

en: You have no fields. Add some to your view.
pt: Não tem campos. Adiciona alguns à sua view.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
pt: O nome máquina deve conter apenas letras, números, travessões e sublinhados.

en: All field aliases must be unique
pt: Todos os campos alternativos devem ser únicos.

en: Alias for @id
pt: Caminho alternativo para @id

en: Raw output for @id
pt: Saída sem formatação para @id

en: Display @id
pt: Exibir @id
