Lunr exposed filters (1.1.1) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Field
ro: Câmp

en: Display
ro: Afișaj

en: Filter
ro: Filtru

en: Filters
ro: Filtre

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Path settings
ro: Setări cale

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Raw output
ro: Ieșire neprelucrată

en: You have no fields. Add some to your view.
ro: Nu aveți nici un câmp. Adăugați câteva vizualizării dumneavoastră.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ro: Numele lizibil de către mașină trebuie să conțină doar litere, numere, liniuțe și liniuțe jos.

en: All field aliases must be unique
ro: Toate alias-urile de câmp trebuie să fie unice

en: Alias for @id
ro: Alias pentru @id

en: Raw output for @id
ro: Ieșire neprelucrată pentru @id
