Lunr exposed filters (1.1.5) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Field
id: Bidang

en: Display
id: Tampilan

en: Filters
id: Filter

en: Boost
id: Pemercepat

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Index
id: Indeks

en: Path settings
id: Pengaturan jalur

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Raw output
id: Output mentah

en: You have no fields. Add some to your view.
id: Anda tidak memiliki bidang. Tambahkan beberapa ke tampilan Anda.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
id: Nama yang dapat dibaca mesin hanya boleh terdiri dari huruf, angka, tanda hubung, dan garis bawah.

en: All field aliases must be unique
id: Semua nama alias bidang harus unik

en: Alias for @id
id: Alias untuk @id

en: Raw output for @id
id: Keluaran mentah untuk @id
