Lunr exposed filters (1.1.5) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Field
hu: Mező

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filters
hu: Szűrők

en: Boost
hu: Kiemelés

en: No results found
hu: Nincs találat

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Alias
hu: Álnév

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Raw output
hu: Nyers kimenet

en: You have no fields. Add some to your view.
hu: Nincsenek mezők. Hozzá kell adni néhányat a nézethez.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
hu: A programok által használt név csak az angol ábécé betűit, számokat, kötőjelet és alulvonást tartalmazhat.

en: All field aliases must be unique
hu: Az összes mezőálnévnek egyedinek kell lennie.

en: Alias for @id
hu: @id álneve

en: Raw output for @id
hu: @id nyers kimenete
