Lunr exposed filters (1.0.4) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Field
tr: Alan

en: Display
tr: Gösterim

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Index
tr: Dizin

en: Alias
tr: Takma ad

en: Path settings
tr: Yol ayarları

en: Raw output
tr: İşlenmemiş çıktı

en: You have no fields. Add some to your view.
tr: Alanınız yok. Görünümünüze alan ekleyin.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
tr: Makine tarafından okunabilir ad yalnızca harf, rakam, tire ve alt çizgi içermelidir.

en: All field aliases must be unique
tr: Tüm alan diğer adları benzersiz olmalıdır

en: Alias for @id
tr: @id için diğer ad

en: Raw output for @id
tr: @id için işlenmemiş çıktı
