Lunr exposed filters (2.0.2) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Field
ru: Поле

en: Display
ru: Отображение

en: Filter
ru: Фильтр

en: Filters
ru: Фильтры

en: Boost
ru: Буст

en: No results found
ru: Результаты не найдены

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Index
ru: Индекс

en: Alias
ru: Синоним

en: Path settings
ru: Настройки пути

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Raw output
ru: Необработанный вывод

en: You have no fields. Add some to your view.
ru: Поля отсутствуют. Добавьте в представление поля.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ru: Машинное имя должно содержать только латинские буквы, цифры, дефисы и символы подчёркивания.

en: All field aliases must be unique
ru: Все синонимы поля должны быть уникальны

en: Alias for @id
ru: Синоним для @id

en: Raw output for @id
ru: Необработанный вывод для @id
