Lupus Decoupled Drupal (1.2.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Superior

en: Settings
pt: Configurações

en: Main settings
pt: Configurações principais

en: Expanded
pt: Expandido

en: Block
pt: Bloco

en: Menu name
pt: Nome do menu

en: Context
pt: Contexto

en: Preview link
pt: Link de Pré-visualização

en: Tab options
pt: Opções de abas

en: Use the administration theme when rendering the view page
pt: Usar o tema de administração ao renderizar a página de exibição
