Luxon Date Field Formatters (1.0.0-beta3) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Fields
de: Felder

en: time
de: Zeit

en: full date
de: Vollständiges Datum

en: Date separator
de: Trennzeichen für das Datum

en: The string to separate the start and end dates
de: Die Zeichen mit dem das Startdatum und das Enddatum getrennt werden

en: Separator: %separator
de: Trennzeichen: %separator
