Machine Field (8.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Submit
oc: Sometre

en: Custom
oc: Personalizat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat
