Machine Name Widget (8.x-2.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Source field
hu: Forrásmező

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név
