Maestro (3.1.0-rc3) - en to oc translation catalogue (50 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Variable
oc: Variabla

en: Link
oc: Ligam

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Display
oc: Afichatge

en: Unknown
oc: Desconegut

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: Details
oc: Detalhs

en: By
oc: Per

en: Role
oc: Ròtle

en: Order
oc: Òrdre

en: Template
oc: Modèl

en: Close
oc: Tampar

en: Operation
oc: Operacion

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Change
oc: Modificar

en: Token
oc: Geton (token)

en: Accept
oc: Acceptar

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Entity
oc: Entitat

en: Fixed
oc: Fixe

en: Changed
oc: Modificat

en: Variables
oc: Variablas

en: Tasks
oc: Prètzfaits

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Bundle
oc: Paquet

en: Assigned To:
oc: Assignat a :

en: Archived
oc: Archivat

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Entity Bundle
oc: Paquet d'Entitat
