Maestro (4.1.0) - en to uk translation catalogue (123 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Private
uk: Приватне

en: Author
uk: Автор

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Public
uk: Загально-доступний

en: On
uk: Увімкнено

en: Documentation
uk: Документація

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Variable
uk: Змінна

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Path
uk: Шлях

en: Display
uk: Показ

en: Assigned
uk: Призначено

en: Assigned to
uk: Призначено

en: Unknown
uk: Невідомо

en: User
uk: Користувач

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Date Format
uk: Формат дати

en: Active
uk: Активно

en: Date format
uk: Формат дати

en: Off
uk: Вимкнено

en: To
uk: До

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Variable name
uk: Назва змінної

en: Variable value
uk: Значення змінної

en: Details
uk: Подробиці

en: By
uk: від

en: Method
uk: Спосіб

en: Role
uk: Роль

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Redirect to
uk: Переадресувати на ...

en: Handler
uk: Обробник

en: Operator
uk: Оператор

en: Order
uk: Послідовність

en: Template
uk: Шаблон

en: edit template
uk: змінити шаблон

en: Close
uk: Закрити

en: Task
uk: Завдання

en: Operation
uk: Дія

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Trace
uk: Трасування

en: Change
uk: Змінити

en: Token
uk: Замінник

en: Accept Request
uk: Прийняти

en: Accept
uk: Прийняти

en: Link Text
uk: Текст посилання

en: Lines
uk: Рядки

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Entity
uk: Сутність

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Workflow History
uk: Історія документообігу

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: Complete
uk: Завершене

en: Webform
uk: Вебформа

en: Variables
uk: Змінні

en: Tasks
uk: Завдання

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Path is required.
uk: Шлях є обов’язковим.

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Template Name
uk: Назва шаблону

en: About
uk: Про модуль

en: If
uk: Якщо

en: Test Mode
uk: Тестовий режим

en: Assignment
uk: Призначення

en: notifications
uk: сповіщення

en: Queue ID
uk: ID черги

en: canvas
uk: полотно

en: Bundle
uk: Пакет

en: Task Name
uk: Назва задачі

en: Reject
uk: Відмовити

en: Assign to
uk: Призначити до

en: Template Variables
uk: Змінні шаблона

en: Legend
uk: Легенда

en: Not Started
uk: Не почато

en: The name of the variable.
uk: Ім'я змінної

en: The value of the variable.
uk: Значення змінної.

en: Error!
uk: Помилка!

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Assignee
uk: Правонаступник

en: Add Template
uk: Додати шаблон

en: Reminder
uk: Нагадування

en: Archived
uk: Архівовано

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Prompt
uk: Нагадування

en: Class Name
uk: Назва класу

en: Task ID
uk: ID завдання

en: Flow
uk: Потік

en: On Hold
uk: На паузі

en: Aborted
uk: Припинено

en: Regenerated
uk: Відновлені

en: Edit Task
uk: Редагувати завдання

en: Delete Task
uk: Видалити завдання

en: And Task
uk: Задача логічного Та

en: If Task
uk: Задача перевірки умови

en: Manual Web Task
uk: Задача ручного введення вебу

en: Content Type Task
uk: Задача типу матеріалів

en: Delete Template
uk: Вилучити шаблон

en: Modal
uk: Модальне

en: Edit Template
uk: Редагувати шаблону

en: Entity Bundle
uk: Пакет сутності

en: Unique ID
uk: Унікальний ідентифікатор

en: Status Message
uk: Повідомлення стану

en: Reassign
uk: Перепризначити

en: Completed Time
uk: Час завершення
