Maestro (4.1.3) - en to ar translation catalogue (75 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Private
ar: خاص

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Public
ar: عام

en: On
ar: في

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Variable
ar: متغير

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Path
ar: المسار

en: Display
ar: العرض

en: Assigned to
ar: مسندة إلى

en: Unknown
ar: غير معروف

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: To
ar: إلى

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Details
ar: التفاصيل

en: Desc
ar: تنازلي

en: By
ar: بواسطة

en: Method
ar: الطريقة

en: Role
ar: الدور

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Operator
ar: العامل

en: Order
ar: الترتيب

en: Template
ar: القالب

en: Close
ar: إغلاق

en: Task
ar: مهمة

en: Operation
ar: عملية

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Change
ar: تغيير

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Entity
ar: الكيان

en: Fixed
ar: ثابت

en: Missing
ar: مفقود

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Complete
ar: تام

en: Apply
ar: تطبيق

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Tasks
ar: المهام

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: The value of the variable.
ar: قيمة المتغير

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
