Maestro (4.1.3) - en to ro translation catalogue (81 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Private
ro: Privat

en: Author
ro: Autor

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: On
ro: Pornit

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Variable
ro: Variabilă

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Path
ro: Cale

en: Display
ro: Afișaj

en: Assigned
ro: Atribuit

en: Assigned to
ro: Atribuit către

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Date format
ro: Format dată

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: To
ro: Către

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Details
ro: Detalii

en: Desc
ro: Descendent

en: By
ro: De

en: Method
ro: Metodă

en: Role
ro: Rol

en: Handler
ro: Operator

en: Order
ro: Comandă

en: Template
ro: Șablon

en: Close
ro: Închideți

en: Task
ro: Sarcină

en: Operation
ro: Operație

en: Notifications
ro: Notificări

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Change
ro: Modificare

en: Token
ro: Simbol

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Entity
ro: Entitate

en: Fixed
ro: Fix

en: Missing
ro: Lipsește

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: Complete
ro: Finalizat

en: Apply
ro: Aplică

en: Variables
ro: Variabile

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Execute
ro: Execută

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Bundle
ro: Pachet

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: The name of the variable.
ro: Numele variabilei.

en: The value of the variable.
ro: Valoarea variabilei.

en: Error!
ro: Eroare!

en: Archived
ro: Arhivat

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Reassign
ro: Reatribuiți
