Maestro (8.x-2.1-rc4) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Value
is: Virði

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Actions
is: Gerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Remove
is: Tak burtur

en: Edit
is: Broyt

en: This action cannot be undone.
is: Hendan gerð kann ikki angrast.

en: Weight
is: Vekt

en: Variable
is: Varierandi

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Save
is: Goym

en: Unknown
is: Ókent

en: User
is: Brúkari

en: Created
is: Stovnað

en: Active
is: Virkin

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Details
is: Nágreining

en: Role
is: Leiklutur

en: Operation
is: Gerð

en: Workflow
is: Arbeiðsgongd

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um

en: notifications
is: fráboðanir

en: The name of the variable.
is: Navn á brigdilinum.

en: The value of the variable.
is: Virðið á brigdilinum.
