Magazine Lite (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Home
pt: Início

en: Search
pt: Pesquisar

en: Help
pt: Ajuda

en: Region
pt: Região

en: Submitted by
pt: Submetido por

en: Basic Settings
pt: Configurações básicas

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: mobile
pt: móvel

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: wide
pt: largo

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Region settings
pt: Definições de região

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
pt: Um tema flexível, colorizável com muitas regiões e um layout responsivo "mobile-first".
