Mahi - Modern Multi-purpose Drupal 9, 10 Theme (1.0.12) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Components
it: Componenti

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Comment
it: Commento

en: Up
it: Su

en: By
it: Da

en: General
it: Generale

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Fonts
it: Caratteri

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: wide
it: largo

en: Footer Bottom
it: Piè di pagina inferiore

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina

en: narrow
it: stretto

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
