Mahi - Modern Multi-purpose Drupal 9, 10 Theme (1.0.13) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: RSS feed
hi: आर एस एस फीड

en: Support
hi: समर्थन

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Up
hi: ऊपर

en: By
hi: द्वारा

en: General
hi: सामान्य

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Buttons
hi: बटन

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: SEO
hi: खोज इंजन अनुकूलन

en: mobile
hi: चलनशील

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
