Mail (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Group
fr: Groupe

en: Subject
fr: Objet

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Mail
fr: Courriel

en: Email subject
fr: Sujet du courriel

en: Email body
fr: Corps du courriel

en: Machine name
fr: Nom système

en: not set
fr: non défini

en: Message subject
fr: Sujet du message

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
fr: Impossible d'envoyer le courriel. Contacter l'administrateur du site si le problème persiste.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
fr: Erreur lors de l'envoi du courriel (de %from à %to avec une réponse à (en-tête reply-to) à %reply).
