Mail Safety (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: none
nl: geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: View
nl: Weergeven

en: Mail
nl: E-mail

en: To
nl: Naar

en: Key
nl: Sleutel

en: Are you sure you want to delete this mail?
nl: Weet u zeker dat u deze mail wilt verwijderen?

en: Delete mail
nl: E-mail verwijderen

en: Date sent
nl: Verzenddatum

en: Stop outgoing mails
nl: Uitgaande e-mail stoppen

en: When Mail Safety is enabled it will stop all outgoing emails from being sent and will send them to either the dashboard and/or the defaut mail address instead.
nl: Als Mail Safety is ingeschakeld zullen alle uitgaande e-mails niet verstuurd worden naar buiten, maar afgevangen worden naar ofwel het dashboard of een standaard e-mailadres.

en: Send mail to dashboard
nl: E-mail naar dashboard versturen

en: If enabled, all mails will be sent to the dashboard
nl: Indien ingeschakeld, worden alle e-mails naar het dashboard verstuurd

en: Send mail to default mail
nl: E-mail versturen naar het standaard e-mailadres

en: If enabled, all mails will be sent to the the default mail address
nl: Indien ingeschakeld, worden alle e-mails verstuurd naar het standaard e-mailadres

en: Default mail address
nl: Standaard e-mailadres

en: The default email address that outgoing e-mails will be rerouted to if enabled.
nl: Het standaard e-mailadres waar alle uitgaande mails naar gestuurd worden (indien ingeschakeld).

en: Send to original
nl: Versturen naar origineel e-mailadres

en: Send to default mail
nl: Naar standaard e-mailadres versturen

en: No mails found
nl: Geen e-mails gevonden

en: Succesfully sent the message to @to
nl: E-mail succesvol verzonden naar @to

en: Failed to send the message to @to
nl: E-mail niet verzonden naar @to

en: Send to another address
nl: Naar een ander e-mailadres sturen

en: Only use this field if you want the e-mail to go to an address other than the default address.
nl: Gebruik dit veld alleen als de e-mail naar een ander e-mailadres verstuurd moet worden dan het standaard e-mailadres.

en: Use the Mail Safety dashboard.
nl: Maak gebruik van het Mail Safety dashboard.

en: Use Mail Safety dashboard
nl: Mail Safety dashboard gebruiken

en: Administer Mail Safety
nl: Mail Safety beheren

en: A simple and safe way to test and debug outgoing emails without having to worry that all your users will get unwanted emails.
nl: Een simpele en veilige manier om te uitgaande e-mails te testen en te debuggen zonder bang te zijn dat uw gebruikers ongewenste e-mails ontvangen.

en: View the mail safety dashboard.
nl: Het Mail Safety dashboard bekijken.

en: Enable and configure Mail Safety.
nl: Mail Safety inschakelen en configureren.

en: Send original
nl: Origineel versturen

en: Send default
nl: Standaard versturen

en: Mail Safety settings
nl: Mail Safety-instellingen

en: Enable the mail safety module to stop outgoing e-mails.
nl: Schakel de Mail Safety module in om uitgaande e-mails af te vangen.

en: Send the mails to the Mail Safety dashboard.
nl: Verstuurt de e-mails naar het Mail Safety dashboard.

en: Send the mails to the default mail address
nl: Verstuurt de e-mails naar het standaard e-mailadres

en: The default mail address to send mails to that mail safety catches.
nl: Het standaard e-mailadres waar e-mails die door Mail Safety afgevangen worden naartoe gestuurd moeten worden.

en: Are you sure you want to send "@subject" to @to
nl: Weet u zeker dat u "@subject" naar @to wilt versturen?

en: Send default mail
nl: Verstuur de mail naar het standaard e-mailadres

en: Send original mail
nl: Verstuur de mail naar de originele ontvanger
