Mailchimp (2.0.1) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Description
ja: 説明

en: Audience
ja: 読者

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Country
ja: 国

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: hidden
ja: 非表示

en: Path
ja: パス

en: Email Address
ja: メールアドレス

en: Created
ja: 作成

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Fields
ja: フィールド

en: Mode
ja: モード

en: State
ja: 状態

en: Send
ja: 送信

en: Members
ja: メンバー

en: Sent
ja: 送信済み

en: Destination
ja: 行き先

en: Clicks
ja: クリック

en: Template
ja: テンプレート

en: City
ja: 市区町村

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Key
ja: キー

en: Entity
ja: エンティティ

en: Changed
ja: 変更済

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Zip
ja: ZIP圧縮

en: Bundle
ja: バンドル

en: Subscription form
ja: 配信登録フォーム

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: The email address %mail is not valid.
ja: メールアドレス %mail は正しくありません。

en: -- Select --
ja: -- 選択 --
