Mailchimp (2.2.0) - en to ur translation catalogue (29 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Subject
ur: موضوع

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Subscribe
ur: رکنیت حاصل کریں

en: Unsubscribe
ur: رکنیت منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Audience
ur: شائقین

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Country
ur: ملک

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: hidden
ur: پوشیدہ

en: Path
ur: پاتھ

en: Email
ur: ای میل

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Mode
ur: طریقۂ کار

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Bundle
ur: بنڈل
