Mailchimp (3.1.0) - en to de translation catalogue (79 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Content
de: Inhalt

en: Value
de: Wert

en: Subject
de: Betreff

en: Actions
de: Aktionen

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Unsubscribe
de: Abbestellen

en: Description
de: Beschreibung

en: Audience
de: Zielgruppe

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Country
de: Land

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: hidden
de: ausgeblendet

en: Path
de: Pfad

en: Email
de: E-Mail

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Fields
de: Felder

en: Count
de: Anzahl

en: Mode
de: Modus

en: State
de: Status

en: Send
de: Senden

en: Members
de: Mitglieder

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Sent
de: Gesendet

en: Destination
de: Ziel

en: Clicks
de: Klicks

en: Template
de: Vorlage

en: Stats
de: Statistiken

en: City
de: Stadt

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Key
de: Schlüssel

en: Entity
de: Entität

en: Global Settings
de: Globale Einstellungen

en: Changed
de: Geändert

en: From Name
de: Von Name

en: Default value
de: Standardwert

en: Enable debugging
de: Fehlersuche aktivieren

en: Event Name
de: Veranstaltungsname

en: Authenticate
de: Authentifizieren

en: Require subscribers to Double Opt-in
de: Double-Opt-in erforderlich

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Save as draft
de: Als Entwurf speichern

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Bundle
de: Subtyp

en: Subscription form
de: Anmeldeformular

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: Event:
de: Ereignis:

en: Address 2
de: Adresszeile 2

en: Send Test
de: Test senden

en: Address 1
de: Adresszeile 1

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: administer mailchimp
de: MailChimp verwalten

en: Send Test Email
de: Test E-Mail senden

en: From Email
de: E-Mail von

en: Machine Name
de: Systemname

en: OAuth Settings
de: OAuth-Einstellungen

en: The email address %mail is not valid.
de: Die E-Mail-Adresse %mail ist nicht gültig.

en: Batch Update
de: Massenaktualisierung

en: -- Select --
de: -- Auswählen --

en: View Mode
de: Anzeigemodus

en: Unique opens
de: Eindeutig gelesen

en: Confirmation Message
de: Bestätigungsnachricht

en: Development settings
de: Entwicklungseinstellungen

en: Entity Title
de: Entitätstitel

en: Exclude fields
de: Felder ausschließen

en: Debugging is enabled
de: Fehlersuche ist aktiviert

en: Verifying entry...
de: Überprüfe Eintrag…

en: Audiences
de: Publikum

en: Name of token
de: Name des Tokens
