Mailchimp (3.1.1) - en to pt translation catalogue (63 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Subject
pt: Assunto

en: Actions
pt: Ações

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Description
pt: Descrição

en: Audience
pt: Audiência

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Country
pt: País

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: hidden
pt: escondido

en: Path
pt: Caminho

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: Created
pt: Criado

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Fields
pt: Campos

en: Count
pt: Contar

en: Mode
pt: Modo

en: State
pt: Estado

en: Send
pt: Enviar

en: Members
pt: Membros

en: Events
pt: Eventos

en: Sent
pt: Enviado

en: Destination
pt: Destino

en: Clicks
pt: Cliques

en: Template
pt: Modelo

en: City
pt: Cidade

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Key
pt: Chave

en: Entity
pt: Entidade

en: Global Settings
pt: Configurações globais

en: Changed
pt: Alterado

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Enable debugging
pt: Ativar depuração (debugging)

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Campaigns
pt: Campanhas

en: Batch processing
pt: Processamento em lote

en: Properties
pt: Propriedades

en: Bundle
pt: Pacote

en: Subscription form
pt: Formulário de assinatura

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: Address 2
pt: Endereço 2

en: Address 1
pt: Endereço 1

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: OAuth Settings
pt: Configurações de OAuth

en: The email address %mail is not valid.
pt: O endereço de e-mail %mail não é válido.

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: Send campaign
pt: Enviar campanha

en: Development settings
pt: Configurações de desenvolvimento

en: Verifying entry...
pt: Verificando entrada...
