Mailchimp (3.1.2) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Description
ro: Descriere

en: Tags
ro: Etichete

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Country
ro: Țară

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: hidden
ro: ascuns

en: Path
ro: Cale

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Count
ro: Contor

en: Mode
ro: Mod

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: Members
ro: Membri

en: Events
ro: Evenimente

en: Sent
ro: Trimis

en: Destination
ro: Destinație

en: Template
ro: Șablon

en: Stats
ro: Statistici

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Key
ro: Cheie

en: Token
ro: Simbol

en: Entity
ro: Entitate

en: Changed
ro: Schimbat

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Bundle
ro: Pachet

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: The email address %mail is not valid.
ro: Adresa de email %mail nu este validă.

en: -- Select --
ro: -- Selectează --
