MailChimp (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Country
oc: País

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Fields
oc: Camps

en: Mode
oc: Mòde

en: State
oc: Estat

en: Send
oc: Mandar

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Template
oc: Modèl

en: Stats
oc: Estatisticas

en: City
oc: Vila

en: Key
oc: Clau

en: Entity
oc: Entitat

en: Global Settings
oc: Paramètres generals

en: Changed
oc: Modificat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
