Mailchimp marketing (2.0.1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Group
de: Gruppe

en: Audience
de: Zielgruppe

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Send
de: Senden

en: Invalid email address.
de: Ungültige E-Mail-Adresse.

en: Add vocabulary
de: Vokabular hinzufügen

en: Missing test email address.
de: Test-E-Mail-Adresse fehlt.

en: Test email addresses
de: Test-E-Mail-Adressen

en: Loading data...
de: Daten werden geladen...

en: sent
de: Gesendet

en: A comma-separated list of email addresses to be used as test addresses.
de: Eine durch Kommas getrennte Liste von E-Mail-Adressen, die als Testadressen verwendet werden.

en: Invalid email address "%mail".
de: Ungültige E-Mail-Adresse „%mail“.

en: scheduled
de: geplant

en: Manage modules
de: Module verwalten
