Mailchimp Transactional (1.0.0) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Subject
hu: Tárgy

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Tags
hu: Címkék

en: Date
hu: Dátum

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Sender
hu: Feladó

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Range
hu: Tartomány

en: State
hu: Állapot

en: Sent
hu: Elküldve

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Send to
hu: Címzett

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Key
hu: Kulcs

en: Templates
hu: Sablonok

en: From name
hu: Feladó neve

en: From address
hu: Feladó címe

en: Email options
hu: Emailek beállításai

en: Formatter
hu: Formázó

en: Message Content
hu: Üzenet tartalma

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: -- None --
hu: -- Nincs --

en: Open rate
hu: Megnyitási arány

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Email Template
hu: Email sablon

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Sender name
hu: Feladó neve

en: Sender email
hu: Küldő e-mail címe

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Opens
hu: Megnyílik

en: -- Select --
hu: -- Kiválasztás --

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: Drupal entity
hu: Drupal entitás

en: Select the field which contains the email address
hu: Az email címet tartalmazó mező kiválasztása
