Mailchimp Transactional (1.1.0) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Attribute
it: Attributo

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Subject
it: Oggetto

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Date
it: Data

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Sender
it: Mittente

en: Input format
it: Formato input

en: State
it: Stato

en: Sent
it: Inviato

en: Clicks
it: Clic

en: Send to
it: Invia a

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Key
it: Chiave

en: Templates
it: Template

en: From name
it: Nome del mittente

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: Formatter
it: Formattatore

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Sender name
it: Nome del mittente

en: Sender email
it: Mittente

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
