Mailchimp Transactional (1.1.2) - en to de translation catalogue (47 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Attribute
de: Attribut

en: Value
de: Wert

en: Username
de: Benutzername

en: Subject
de: Betreff

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Date
de: Datum

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Sender
de: Absender

en: Input format
de: Eingabeformat

en: Range
de: Bereich

en: State
de: Status

en: Sent
de: Gesendet

en: Clicks
de: Klicks

en: Send to
de: Senden an

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Key
de: Schlüssel

en: Templates
de: Vorlagen

en: From name
de: Absendername

en: From address
de: Absenderadresse

en: Rejected
de: Abgelehnt

en: Email options
de: E-Mail-Optionen

en: Template Name
de: Template-Name

en: Bcc
de: Blindkopie

en: Formatter
de: Anzeigeformat

en: Message Content
de: Nachrichten-Inhalt

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: -- None --
de: -- Keine --

en: Open rate
de: Öffnungsrate

en: Delivered
de: Zugestellt

en: Email Template
de: E-Mail-Vorlage

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Content Area
de: Inhaltsbereich

en: Sender name
de: Name des Absenders

en: Sender email
de: E-Mail-Adresse des Absenders

en: Send Test Email
de: Test E-Mail senden

en: Send test email
de: Test E-Mail senden

en: Machine Name
de: Systemname

en: Opens
de: Öffnet

en: -- Select --
de: -- Auswählen --

en: Entity bundle
de: Entitätssubtyp

en: Complaints
de: Beschwerden

en: Entity Path
de: Entitätspfad
