Mailchimp Transactional (1.1.3) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Attribute
pt: Atributo

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Subject
pt: Assunto

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Date
pt: Data

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Sender
pt: Remetente

en: Input format
pt: Formato de entrada

en: Range
pt: Variação

en: State
pt: Estado

en: Sent
pt: Enviado

en: Clicks
pt: Cliques

en: Send to
pt: Enviar para

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Key
pt: Chave

en: From name
pt: Nome do remetente

en: From address
pt: Endereço do remetente

en: Rejected
pt: Rejeitada

en: Email options
pt: Opções de email

en: Template Name
pt: Nome do Tema

en: Formatter
pt: Formatador

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: -- None --
pt: -- Nenhum --

en: Dashboard
pt: Painel

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Sender name
pt: Nome do Remetente

en: Sender email
pt: Email do remetente

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades
