Mailchimp Transactional (1.1.4) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Attribute
fr: Attribut

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Subject
fr: Objet

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Sender
fr: Expéditeur

en: Input format
fr: Format de saisie

en: Range
fr: Intervalle

en: State
fr: État

en: Sent
fr: Envoyé

en: Clicks
fr: Clics

en: Send to
fr: Envoyer à

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Key
fr: Clef

en: Templates
fr: Modèles

en: From name
fr: Nom de l'expéditeur

en: From address
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Rejected
fr: Rejeté

en: Email options
fr: Options de courriel

en: Template Name
fr: Nom du gabarit

en: Bcc
fr: cci

en: Formatter
fr: Outil de mise en forme

en: Message Content
fr: Contenu du message

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: -- None --
fr: -- Aucun --

en: Open rate
fr: Taux d'ouverture

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Delivered
fr: Livré

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Sender name
fr: Nom de l'expéditeur

en: Sender email
fr: Adresse de courriel de l'expéditeur

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Opens
fr: Ouverts

en: -- Select --
fr: -- Sélectionner --

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: Drupal entity
fr: Entité Drupal

en: Select the field which contains the email address
fr: Sélectionner le champ qui contient l'adresse de courriel
