Mail Group (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Group
tr: Grup

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: View
tr: Görüntüle

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Sender
tr: Gönderen

en: Desc
tr: Azalan

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Owner
tr: Sahibi

en: Members
tr: Üyeler

en: group
tr: grup

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Basic
tr: Temel

en: Add group
tr: Grup ekle

en: Protocol
tr: İletişim Kuralları

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Messages
tr: İletiler

en: Membership
tr: Üyelik

en: Changed
tr: Değişti

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Group types
tr: Grup türleri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: messages
tr: iletiler

en: Group type
tr: Grup türü

en: The body of the message.
tr: İleti gövdesi.

en: Message ID
tr: İleti ID'si

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Add a new @entity_type.
tr: Yeni @entity_type ekle.

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
