Mailing List (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Description
nl: Beschrijving

en: Explanation or submission guidelines
nl: Uitleg of indienrichtlijnen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Mail
nl: E-mail

en: Block message
nl: Bericht voor blok

en: Email
nl: E-mail

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Send
nl: Versturen

en: Inactive
nl: Inactief

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Your email
nl: Uw e-mailadres

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: @count weeks
nl: @count weken

en: @count months
nl: @count maanden

en: @count years
nl: @count jaren

en: Language code
nl: Taalcode

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Manage subscriptions
nl: Inschrijvingen beheren

en: Mailing list
nl: Mailinglist

en: Confirmed
nl: Bevestigd

en: Add subscription
nl: Abonnement toevoegen

en: Skipped
nl: Overgeslagen

en: Edit subscription
nl: Inschrijving bewerken

en: Cancel URL
nl: Annulerings-URL

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
nl: Ongeldige systeemnaam. Voer een andere naam in dan %invalid.

en: Added on
nl: Toegevoegd op

en: - Default -
nl: - Standaard -

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam die bestaat uit letters, cijfers en onderstrepingstekens.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
