Mailing List (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Explanation or submission guidelines
bn: ব্যাখা বা জমাদান সংক্রান্ত নির্দেশাবলী

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Email
bn: ইমেইল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Language code
bn: ভাষা কোড
