Mailing List (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Description
fa: توضیحات

en: Explanation or submission guidelines
fa: توضیح یا راهنمای ارسال محتوا

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Form ID
fa: شناسه‌ی فرم

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Mail
fa: ارسال پست

en: Block message
fa: بلوک پیام

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: 1 year
fa: یک سال

en: Send
fa: ارسال

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Owner
fa: مالک

en: Your email
fa: پست الکترونیکی شما

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Result
fa: نتیجه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: @count weeks
fa: @count هفته

en: Language code
fa: کد زبان

en: Manage subscriptions
fa: مدیریت اشتراک‌ها

en: Email addresses
fa: آدرس‌های پست الکترونیکی

en: Add subscription
fa: افزودن اشتراک

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین غیر معتبر. لطفا یک نام غیر از %invalid وارد کنید.

en: - Default -
fa: - پیش فرض -

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fa: نام منحصر به فرد قابل فهم توسط ماشین شامل حروف, اعداد و زیر خط است.
