Mailing List (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (38 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Subscribe
hr: Prijavi se

en: Description
hr: Opis

en: Explanation or submission guidelines
hr: Upute za dodavanje sadržaja

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Form ID
hr: ID obrasca

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Mail
hr: E-pošta

en: Email
hr: E-pošta

en: Active
hr: Aktivno

en: Block
hr: Blok

en: Authored by
hr: Autor

en: 1 year
hr: 1 godina

en: Send
hr: Pošalji

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Result
hr: Rezultat

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: 1 week
hr: 1 tjedan

en: @count weeks
hr: @count tjedana

en: @count years
hr: @count godin(e)a

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hr: Nevaljan stroju čitljiv naziv. Unesite naziv drugačiji od %invalid.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven, stroju čitljiv naziv koji sadrži slova, brojeve i donje crtice.
